Kvailys manąs yra išminčius. Išminčius manąs yra kvailys. 
William Shakespeare

 
Gaukite naujienas

 

El.paštas
 
Antrojo pokalbio su pasirinktu kandidatu subtilybės Spausdinti El. paštas

Antrojo pokalbio su pasirinktu kandidatu subtilybės

Jei Jums patiko kandidatas, su kuriuo bendravote pirmojo atrankos etapo metu, jei jis atitinka visus Jūsų keliamus reikalavimus arba manote, kad net ir neturėdamas kai kurių įgūdžių, vis tiek yra tas žmogus, kurio Jūs ieškote, liko paskutinis žingsnis – pakviesti ją ar jį prisijungti prie Jūsų komandos.Darykite tai apdairiai ir neleiskite sau net pagalvoti, kad sėkminga pirmoji pažintis su kandidatu savaime lemia sėkmingą darbuotojo paieškos pabaigą.   

pokalbisTaigi, pradėkime nuo pradžių. Paskambinkite pasirinktam kandidatui ir pakvieskite į antrąjį pokalbį. Paprastai, antrasis skambutis iš įmonės kandidatui suprantamas kaip kvietimas derėtis dėl darbo sąlygų ir galimybių kartu dirbti, bet, dėl visa ko, galite užsiminti, kad jeigu kandidatą vis dar domina įmonės darbo pasiūlymas (nes gali būti ir priešingai), kviečiate tapti komandos nariu.
Susitikimo metu nepamirškite dar kartą išdėstyti darbo funkcijų, nurodyti, kokią laiko dalį užims vieno ar kito darbo atlikimas, kokie yra veiklos prioritetai. Paminėkite, su kokiomis problemomis ar sunkumais gali tekti susidurti. Net jeigu ir kalbėjote apie tai pirmojo susitikimo metu, priminkite, ko tikitės iš darbuotojo, kokių rezultatų jis ar ji turėtų pasiekti ir per kiek laiko. Kalbėkite ne tik apie artimiausius pusę metų, bet ir apie tolimesnę ateitį.
Jei aptarę šiuos klausimus esate tikras, kad abu vienodai suprantate ir vertinate tuos pačius dalykus, apsibrėžkite, ką turi atlikti naujasis darbuotojas per bandomąjį laikotarpį, ko išmokti, už kokius veiklos rezultatus bus vertinamas.
Supažindinkite būsimąjį komandos narį su vidaus taisyklėmis, papasakokite apie įmonėje puoselėjamas tradicijas. Jei turite reikalavimų darbuotojo išvaizdai (aprangai), aptarkite ir tai.

Ypač svarbu aptarti darbo atlygio klausimą. Žmogus, ateinantis pas Jus dirbti, prieš apsirašydamas sutartį, turi aiškiai suprasti, už ką jam bus mokama, kiek ir kada. Žmonės, gaunanatys priedus, priklausančius nuo darbo rezultatų, labai dažnai skundžiasi, kad nežino, pagal kokią sistemą įmonėje skaičiuojami priedai. Algoritmas “kuo daugiau dirbsi - tuo daugiau uždirbsi” toli gražu nėra savaime suprantas, todėl pasikvietę būsimąjį darbuotoją, būkite pasiruošęs paaiškinti, kaip tiksliai skaičiuojamas atlyginimas. Naudokitės vaizdinėmis priemonėmis, paskaičiuokite kartu su būsimu darbuotoju tariamus darbo rezultatų priedus. Taip pat galite parodyti kito darbuotojo, kuris dirbo įmonėje anksčiau, arba tokį patį darbą šiuo metu dirbančio darbuotojo atlyginimų suvestinę. Taip įrodysite, kad Jūsų žadamas atlyginimas realus, o priedai nuo darbo rezultatų taip pat neišgalvoti. Priešingu atveju, kandidatas gali įtarti, kad pinigų, kuriuos žadate, uždirbti neįmanoma.

Žinoma, daug paprasčiau aptarti atlyginimo klausimą su žmonėmis, kurių atlyginimas nekinta. Tokiu atveju tereikia rasti bendrą sprendimą.
Būna atvejų, kai susitikusios antrą kartą abi šalys pasirašo darbo sutartį. Būkite pasiruošę šiam atvejui, iš anksto paruoškite darbo sutartį bei kitus organizacijoje galiojančius dokumentus.
Jei kandidatas viską aptarus, vis dar nori pagalvoti, gerbkite jo norą ir sutarkite laikotarpį, kuriam praėjus galite tikėtis sprendimo. Kartais kandidatai nedrįsta pasakyti, kas jiems kelia nerimą, kodėl jiems reikia laiko apsispręsti. Netylėkite ir mandagiai pasiteiraukite, ar yra dalykų, kurie svarbūs kandidatui ir kurių dar neaptarėte.
Vis dėlto, jei antro susitikimo metu sutariate dirbti kartu ir pasirašote dokumentus, pats laikas pristatyti naująjį darbuotoją komandai, pranešti, kada jis ar ji pradės dirbti. Jei yra galimybė, supažindinkite naująjį darbuotoją su žmonėmis, kuriems bus pavaldus. Taip pat aprodykite patalpas, būsimąją darbo vietą.
Štai dabar galite trumpam atsikvėpti, kad paieška baigėsi, ir susikaupti naujam etapui – sėkmingam naujoko įsiliejimui į įmonės veiklą. 

Nova Lux management solutions konsultantai

 

Vilnius, Savanorių pr. 22
Mob. (652) 77 181
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

e-sprendimas: Lpromo.LT

Kaunas, Maironio g. 18
Mob.(685) 58 043
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą