Tu kontroliuoji savo gyvenimą kontroliuodamas laiką.
Conrad Hilton

 
Gaukite naujienas

 

El.paštas
 
Kaip nesuklysti pasirenkant darbuotoją Spausdinti El. paštas

tikslasKaip pasirinkti organizacijai tinkamiausią darbuotoją, jei į vieną darbo vietą pretenduoja keliasdešimt, o kartais ir keli šimtai kandidatų? Kas galėtų padėti apsispręsti tuo atveju, kai paskutinio atrankos etapo kandidatai yra panašaus "svorio"?


Du darbuotojo aspektai
Galbūt ne visi susimąsto, kad kiekvienas darbuotojas turi dvi puses, kurios atsiskleidžia jo kasdieniniame darbe. Kiti, galbūt, susimąsto, tačiau neteikia tam didelės reikšmės. Iš tiesų, reikia neužmiršti, kad kiekvienoje veikloje yra labai svarbūs du aspektai:
• Profesinės žinios – tai darbuotojo gebėjimai, kompetencija, įgyta patirtis, įgūdžiai ir gebėjimai juos pritaikyti darbinėse situacijose.
• Asmeninės savybės – tai įgimtos ir įgytos žmogaus asmeninės savybės, tokios kaip temperamentas, charakteris, bendravimo įgūdžiai, socialiniai poreikiai ir kt.
Profesiniai naujo darbuotojo gebėjimai atsiskleidžia labai greitai. Atrankos metu, vadovas gali gana tiksliai išsirinkti tokį darbuotoją, kuris atitinka tai pareigybei keliamus reikalavimus: reikalingą patirtį, įgūdžius, išsilavinimą. Pavyzdžiui, jei reikia priimti naują administratorę, galima jai duoti kompiuterinio raštingumo testą ir labai greitai paaiškės, ar ji galės dirbti naujoje vietoje.
O kaip gi su asmeninėmis savybėmis? Reikia nepamiršti, kad naujas darbuotojas ateina į jau susiformavusį kolektyvą, į jau esamą psichologinį klimatą, prie kurio jis turi prisitaikyti. Kaip numatyti, ar naujasis darbuotojas prisitaikys prie savo naujosios organizacijos kultūros? Tai padaryti galima pasinaudojus psichologiniu kandidatų vertinimu.

Psichologinis darbuotojų vertinimas


Psichologinis darbuotojų/ kandidatų vertinimas – tai vertinamasis pokalbis, kurio metu užduodami tikslingi klausimai, ir psichologinių testų pildymas bei rezultatų analizė. Šis vertinimas leidžia numatyti, kaip vertinamasis gali pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje. Numatymas gali būti stulbinamai tikslus, jei šį vertinimą atlieka patyręs, psichologinį išsilavinimą turintis žmogus.
Jei norite į savo įmonę priimti pačius tinkamiausius darbuotojus, labai gerai apsvarstykite, kokio žmogaus ieškote ir tai susiję ne tik su kompetencija, bet ir su asmeninėmis kandidato savybėmis. Pasikalbėkite su savo atrankų konsultantu, pasistenkite kuo tiksliau „nupiešti“ tinkamiausio žmogaus paveikslą - tai padės parinkti tinkamiausius psichologinius testus, atsižvelgiant į Jūsų pageidavimą. Įvertinti galima:
•    Polinkį dominuoti, vadovavimo stilių
•    Atsakomybės lygį
•    Gebėjimą dirbti komandoje
•    Motyvacijos lygį
•    Darbo organizavimo, planavimo įgūdžius
•    Orientacijos į rezultatą lygį
•    Gebėjimą dirbti savarankiškai
•    Elgesį socialinėse situacijose
•    Elgesį netikėtose, stresinėse situacijose ir t.t.
Ir tai tik keli pavyzdžiai. Neužmirškite, asmeninės savybės yra labai svarbios kiekviename darbe – ne kiekvienas žmogus gali parduoti, ne kiekvienas gali derėtis, galų gale, ne kiekvienas gali visą darbo dieną praleisti prie dokumentų. Amerikos mokslininkai ištyrė, kad darbuotojų stresas, patiriamas darbe, įmonėms kainuoja milijonus dolerių per metus, nes stresas neigiamai veikia darbuotojų sveikatą ir tuo pat metu mažina produktyvumą. Net jeigu darbuotojas yra geriausias savo srities specialistas, tačiau neprisitaiko prie organizacijos, jis patirs įtampą, stresą. Negana to, kiti komandos nariai taip pat jausis prastai, tai išbalansuos jų darbą, mažins darbo našumą.

Kaip apsibrėžti, koks darbuotojas Jums bus tinkamiausias

Prieš kreipdamiesi į savo atrankų konsultantą pamėginkite laikytis tokios schemos:
•    Susikoncentruokite ties reikalinga pozicija, pamėginkite įsivaizduoti, koks žmogus turėtų „sėdėti toje kėdėje“. Jei šioje pozicijoje keičiamas buvęs darbuotojas, kuo tiksliau išskirkite jo netinkamas savybes šiai darbo vietai.
•    Apsvarstykite, kiek darbuotojas bus susijęs su kitais organizacijos nariais, kiek reikės bendrauti ir bendradarbiauti.
•    Įsigilinkite į save, kokie žmonės Jums yra patraukliausi. Jei su darbuotoju Jūs tiesiogiai bendrausite kasdieniniais darbo reikalais, labai gerai pagalvokite prieš priimdami sprendimą. Net jei kandidato gyvenimo aprašymas Jums tinka idealiai, galbūt jis turi tokių savybių, kurios trukdys efektyviai dirbti.
•    Susisiekite su savo atrankų konsultantu ir pasistenkite kuo tiksliau perteikti savo pageidavimus.

Prieš priimdami sprendimą prisiminkite seną lietuvių patarlę "Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk".
Sėkmės pasirenkant pačius tinkamiausius! 

 

Vilnius, Savanorių pr. 22
Mob. (652) 77 181
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

e-sprendimas: Lpromo.LT

Kaunas, Maironio g. 18
Mob.(685) 58 043
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą