Tylėjimas ne visada yra protingumo įrodymas, bet visada yra įrodymas kvailumo stokos.
P. Buastas

 
Gaukite naujienas

 

El.paštas
 
Kitu kampu apie personalo vadybą (I dalis) Spausdinti El. paštas

Kitu kampu apie personalo vadybą (I dalis)

Daug visokių mokslinių teorijų ir praktikų galima pritaikyti personalo valdyme.
Pažvelgus į tas schemas, kurias įdiegus galima apskaičiuoti, kad konkurencingumas ir produktyvumas padidėja 40-70 proc., o pelnas išauga iki 40 proc. darosi smalsu. Įvairūs pažangiausi personalo valdymo būdai - nauja pakopa Lietuvos įmonėms ir gana sudėtingas procesas. Tai - vienas iš pažangių vystymo kelių. Tačiau daugumai Lietuvos SSV (smulkaus ir vidutinio verslo) įmonių šis kelias per daug sudėtingas. Ką daryti tiems, kuriems dar ankstoka diegti investavimo į personalą standartus?

Todėl norėtume pasidalinti savo patirtimi, kaip įmonės vysto personalo sritį pačios,  besiremdamos savo patirtimi, besivadovaujančios savo nuojauta. Kaip sudėlioja prioritetus, į ką labiausiai kreipia dėmesį, kaip dėlioja savo personalo vadybos modelį?

Pakalbėkime nuosekliai apie viską nuo pradžių.
Sėkmingą verslą kuriančios lietuviškos įmonės  vadovaujasi šia pagrindine taisykle:
Žmogus turi jaustis gerai savo darbo vietoje.
personalasPaprastai ir aiškiai: gera savijauta įtakoja darbo rezultatus! Sudarydami darbuotojams palankią psichologinę aplinką įmonės juda į priekį.

Pastaruoju metu garsiausiai skambančios konsultacinių kompanijų atliktos apklausos skelbia, kad sunku rasti ir išlaikyti darbuotojus, nors tam skiriama labai daug investicijų. Didžioji dalis įmonių vadovų teigia, kad gimtinės darbo rinkoje nebeliko padorių žmonių, norinčių dirbti ir užsidirbti. Priežasčių daug ir įvairių. Vadovai, bijodami, kad rytoj ras tik dar atmestiniau atliekančius savo pareigas naujokus ir begailėdami sugaišto laiko ir investicijų,  išlepino samdomus darbuotojus. Jau net pagyros ir paskatinimai už tinkamai atliktus pagal pareigas priklausančius darbus, kaip matome, leidžia jaustis vidutiniokams nepakeičiamomis “žvaigždėmis”.  Dažno iš jų požiūris daugmaž toks: jei man dar kas nors nepatiks – per porą dienų nueisiu pas konkurentą. Taip, yra tokių „veikėjų“, tačiau jie prieina liepto galą - anksčiau ar vėliau. Tai viena nuomonė.
Pažvelkime į įmones, kuriose darbai vyksta sklandžiai, jose dirba atsakingi darbuotojai. Dėmesio! Lietuvoje egzistuojančią ir kita tiesa. TIESA ta, kad JŲ YRA! Atsakingų, pozityviai mąstančių, darbščių ir žingeidžių žmonių šiais laikais yra tiek pat, kiek ir visada. Taip pat yra daug vadovų, kurie atranda “perliukus”, juos išugdo ir kartu pasiekia puikių rezultatų. Lietuvoje yra daugybė įmonių, sėkmingai dirbančių ir gaunančių apdovanojimus tarptautiniu mąstu, kaip ir eilės nusipelniusių gauti Lietuvos Gazelės nominacijas ir kitus apdovanojimus. Taigi - pakeistume požiūrį kas bus, jeigu tikesime, kad JŲ YRA ir gelbėsimės patys? KAIP?

Atkreipkite dėmesį - trys banginiai, ant kurių statomas personalo vadybos rėmas vidutinio dydžio įmonėse, kurie sustiprins jūsų įmonę: atranka, motyvacija, ugdymas.

Akivaizdu, kad visi tai žinome ir sutinkame, kad to reikia. Kaip tai padaryti praktiškai?

1. Nesuklyskite atrankoje (ieškokite asmenybių)
2. Motyvuokite (teisingiausia - individualiai)
3. Ugdykite sau pagalbininkus.

Tęsinys jau greitai...

Nova Lux management solutions konsultantai

 

Vilnius, Savanorių pr. 22
Mob. (652) 77 181
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

e-sprendimas: Lpromo.LT

Kaunas, Maironio g. 18
Mob.(685) 58 043
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą