Tylėjimas ne visada yra protingumo įrodymas, bet visada yra įrodymas kvailumo stokos.
P. Buastas

 
Gaukite naujienas

 

El.paštas
 
Kitu kampu apie personalo vadybą (II dalis) Spausdinti El. paštas

Kitu kampu apie personalo vadybą (II dalis)

Trys banginiai, ant kurių statomas personalo vadybos rėmas vidutinio dydžio įmonėse, kurie sustiprins ir jūsų įmonę: atranka, motyvacija, ugdymas.
Akivaizdu, kad visi tai žinome ir sutinkame, kad to reikia. Kaip tai padaryti praktiškai?
1.    Nesuklyskite atrankoje (ieškokite asmenybių)
2.    Motyvuokite (teisingiausia - individualiai)
3.    Ugdykite sau pagalbininkus.

 Nesuklyskite atrankoje (ieškokite asmenybių)

AsmenybesAsmenybės dirba savarankiškai, patys mokosi ir dirba kūrybiškai. Turėti tokius darbuotojus norėtų kiekviena įmonė.
Stereotipinis atsakymas, kurį išdrožia net ir naktį prikeltas kandidatas: “Noras būti naudingu kompanijai man yra svarbiausia”. Dažniausiai jis meluoja, nes toks noras egzistuoja, tačiau jis VISADA seka tik po asmeninių tikslų. Kiekvienas žmogus elgiasi pirmiausia, siekdamas naudos sau. Tačiau kokie jie – tikrieji Jūsų įmonės darbuotojų norai? Suprantama, vyrų ir moterų, priklausomai nuo amžiaus, gyvenimiškos patirties, socialinės padėties, pareigų, gyvenamosios vietos ir t.t. norai skirtingi.  Todėl pradžių pradžia - pradžių pradžia – kandidato asmenybės pažinimas.

Jums leidus, patarimas Nr. 1. Naujus darbuotojus rinkitės pagal asmenines savybes ir būkite ramus - Jūs jau laimėjote pirmą tašką konkurencinėje kovoje. Asmeninės žmogaus savybės yra pamatinės ir labai tikėtina, kad jos nesikeis bėgant laikui, kol darbuotojas dirbs jūsų įmonėje.
Interviu su kandidatu (turiu mintyse atsakingai paruošto pokalbio metu) ir pasitelkus pagalbinę priemonę – testus ar anketas, jus gausite atsakymus į klausimus apie tikruosius kandidatų motyvus.
Nova Lux patirtis interviu su kandidatais metu, rodo, kad pokalbio metu išsakytas noras siekti rezultatų atlikus testus gali likti motyvatorių sąrašo pabaigoje. O darbo pobūdis arba santykiai su vadovu tampa ypač svarbūs kandidatams.
Dirbdami su personalo atrankos projektais, vis dažniau pastebime kandidatų lūkesčius, kurie peržengia sveiku protu suvokiamas ribas. Esu tikra, kad net pokalbio telefonu metu pirmu klausimu tenka išgirsti:
-    Ką siūlote?
-    Iš ko susideda gerovės paketas?
-    Norėčiau dirbi ne daugiau 8 val., bet darbo laiką pasirinksiu pats.
-    Po pusės metų jau norėčiau vadovauti skyriui ir t.t.
Ar tai neatrodo keistai?
Ar Jūs dar svarstysite tokią kandidatūrą, nepriklausomai, koks stiprus specialistas jis yra? Vidutiniokas, manantis esąs pasaulinės svarbos nepakeičiama žvaigždė – net svarstyti neverta. Laiko klausimas, kada jis apsispręs ieškoti laimės kitur. Galėtume paminėti ne vieną pavyzdį sėkmingų vadovų, kurie atmetė “super” specialistus ir su lojaliais darbuotojais pasiekė puikių rezultatų.
Deja, anksti padaryta klaida, neteisingas pasirinkimas, su laiku išauga į labai didelius nuostolius. Manome, kad sprendimą atsisakyti galimo “kenkėjo” reikėtų priimti nedelsiant.
Todėl, skiriant balus kandidatams, išskirtume keletą savybių, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis darbuotoją:
-    noras tobulėti;
-    pozityvus mąstymas;
-    patikimumas;
-    lojalumas;
-    šeimininkiškumo jausmas (kompanijos atžvilgiu).
Dar kartą atkreipkite dėmesį - atsirinkti reikėtų pagal asmenines savybes.
Tarkime, jums pasisekė – pataikėte atsirinkti gerą darbuotoją. Kas toliau?

Tęsinys jau greitai...

Nova Lux management solutions konsultantai

 

Vilnius, Savanorių pr. 22
Mob. (652) 77 181
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

e-sprendimas: Lpromo.LT

Kaunas, Maironio g. 18
Mob.(685) 58 043
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą