Kvailys manąs yra išminčius. Išminčius manąs yra kvailys. 
William Shakespeare

 
Gaukite naujienas

 

El.paštas
 
Kitu kampu apie personalo vadybą (III dalis) Spausdinti El. paštas

Kitu kampu apie personalo vadybą (III dalis)

Trys banginiai, ant kurių statomas personalo vadybos rėmas vidutinio dydžio įmonėse, kurie sustiprins ir jūsų įmonę: atranka, motyvacija, ugdymas. Akivaizdu, kad visi tai žinome ir sutinkame, kad to reikia. Kaip tai padaryti praktiškai?
1.    Nesuklyskite atrankoje (ieškokite asmenybių)
2.    Motyvuokite (teisingiausia - individualiai)
3.    Ugdykite sau pagalbininkus.

Motyvuokite (teisingiausia - individualiai)

Dabar visi kuria naujas motyvacines sistemas. Tai madinga. Jos turėtų tapti strategiškai svarbios įmonėms ir stipriai pagerinti verslo rezultatus. Teiginys, kuriam nepritaria daugelis vadovų “Vadovai nepažįsta savo darbuotojų“ teisingas. Todėl pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas iš tikrųjų motyvuoja kiekvieną darbuotoją: išsūkiai, žinios, palaikymas ar sriuba? Nuo ko tai priklauso?

motyvacijaTikriausiai girdėjote kažką panašaus iš darbuotojų lūpų:
-    mano mobilus – per seno modelio;
-    viršininko kostiumas daro gėdą visai kompanijai;
-    šitoje firmoje reklama nesirūpinama;
-    čia visada taip blogai;
-    niekada nepajudėsim iš mirties taško;.
-    klientui rūpi tik kaina;
-    gamyba, kaip visada, vėluoja;
-    vadovas mumis nesirūpina;
-    mano idėjos niekam nerūpi;
-    kontrolė ir ataskaitos labai trukdo dirbti ir t.t.

Visi šie nepatogumai labai trukdo dirbti ir demotyvuoja darbuotojus. Ar tikrai?
Pagaliau įmonė pagerino darbo sąlygas. Yra erdvus biuras, su naujausia kondicionavimo sistema ir ergonomiškais baldais. Miesto centre, su nemokama automobilių stovėjimo aikštele. Paveikslai, gėlės, nauji mobilūs, kompiuteriai ir t.t.. Biuras užrakinamas 17 val. - kad tik nepersidirbtumėte, jokių viršvalandžių. Vadovas kiekvienam skiria  daugiau dėmesio, gamyba viską spėja.
Atsakykite, prašom, kaip pasikeis pasiekimai? Kai šitaip daug padaryta dėl darbuotojų “motyvacijos”? Kas toliau? Kaip dar sustiprinti motyvaciją, likusiems keliems vis dar per mažai motyvuotiems darbuotojams? Pabandykime: o kodėl gi nenupirkus jiems,  po naują “valdišką” automobilį? Tuomet tai jau pasipils užsakymų sutartys...

Kad darbuotojus reikia motyvuoti sutinka visi vadovai. Sutinku, kad geras specialistas yra labai svarbus įmonei. Tačiau jeigu jis yra truputį “kenkėjas”, tai jam galima paruošti pamainą. Ar taip manote ir jūs?
O dabar be ironijos - kas iš tikrųjų svarbu darbuotojams?
Iš Nova Lux patirties, dažniausiai žmones motyvuoja:
-    noras būti suprastam, reikalingam ir svarbiam.
-    noras būti įvertintam ir pripažintam.
-    saviraiškos laisvė; iniciatyvos ir įtraukimas į sprendimus.
-    emocinis komfortas darbe  ir darbo kolektyve;
-    visomis prasmėmis “teisingas” vadovas;
-    karjeros galimybės;
-    priimtinos kompanijos vertybės;
-    gerovės paketas;
-    kiti individualūs poreikiai (lankstus grafikas, atostogos pageidaujamu laiku ir kt.)

Šioje vietoje norėtume pabrėžti ir išskirti Lietuvai būdingą ypač stiprų motyvacinį veiksnį – vadovas (-ai) ir jų įtaka personalo motyvavimui. Palyginus Lietuvos, Latvijos ir Estijos aukščiausio ir  vidurinio sluoksnio vadovus, lietuvaičiai vadovai yra patys darbščiausi, jie kelia sau aukščiausius tikslus, ilsisi mažiausiai, dirba daugiausia valandų ir t.t. (remiamasi Hansa conferences atliktu tyrimu. Apklausoje dalyvavo 500 didžiausių Baltijos šalių organizacijų aukščiausio lygio vadovai).  

Iš kitos pusės - lietuvaičiai pavaldiniai kelia nepagrįstai didelius reikalavimus savo vadovams.  Ne veltui siekiant išlikti rinkoje ar užkariauti kitas rinkas, 2007 m. lietuviai sumušė visus rekordus, keldami vadovų kvalifikaciją. Vienas svarbiausių šiandienos uždavinių vadovams – darbuotojų supratimas ir palaikymas, sąžiningumas ir atvirumas, dėmesys, sugebėjimas išgirsti  patirties perdavimas, sugebėjimas įvertinti darbuotojo poreikius; įtakojimas.
Patikimo vadovo pavyzdys išlaiko įmonėse darbuotojus net labai sunkiais permainų ar nuosmukio laikotarpiais.
Net ir tinginį primiausia motyvuoja vertinimas ir svarbumas.
Todėl ne mažiau svarbu – rasti priemones, kartais ir labai nebrangias, kokiais būdais paskatinti savo kolektyvo narius.
Svarbiausia yra atsirinkti, KĄ norite motyvuoti ir kokie individualūs būdai tinka atskiriems darbuotojams. Stenkitės kuo geriau  suprasti, pasinaudoti klausimynais, tyrimais, koks motyvavimas tinka kiekvienam individualiai, juk tai – jūsų investicija.

Pereikime prie kitos dalies, kaip išnaudoti kartu dirbančius kolegas, kad jie atsiskleistų visus savo sugebėjimus, o Jūs pasiektumėte aukštus rezultatus savo įmonės veikloje.

Ugdykite sau pagalbininkus

Vienas iš šiandienos uždavinių vadovams – panaudoti turimą darbuotojų potencialą, palaikant jų norus ir siekius, ugdant  ir tobulinant jų gebėjimus. Tikėjimas ir pasitikėjimas personalu turi daugiau galimybių išugdyti sugebėjimą entuziastingai dirbti ir prisiimti atsakomybę. Labiausiai čia suveiks nuoširdus supratimas ir palaikymas ugdant darbščius, imlius, žingeidžius ir kūrybingus darbuotojus, kurių jūsų įmonėje tikrai yra.
Rokfeleris žadėjo už mokėjimą dirbti su žmonėmis mokėti daugiau, nei už bet kurį kitą darbą. Ir buvo teisus.
Žmonės labiausiai pasitiki tais, kuriems sekasi ir seka paskui tuos, kurie savo darbais rodo pavyzdį.
Labai svarbu žinoti, kad žmogaus asmeninės savybės yra tas veiksnys, nuo kurio reikėtų pradėti rinktis savo įpėdinį ar darbuotoją, kurį auginsitės vadovu. Tokiu atveju turėsite daugiau galimybių išugdyti patikimą pamainą.
Galbūt žinote, kad LOJALUMAS yra ta savybė, kurią ypač svarbu puoselėti. Atminkime –lojalumo greitai neišugdysite! Jis formuojasi ilgai visos darbinės erdvės aplinkoje.
Nuolat ir drąsiai ieškokite perliukų. Linkime, kad pasisektų iš pirmo karto. Jei ne – bandykite tol, kol tikrai rasite.
Taigi, pažvelkime į visą tai kitu kampu - gelbėkimės patys, veikime teisingai patys. Investuokime į savo pamainą, į tuos kurie to verti ir pasitikėkime jais. Stiprinkime tarpasmeninius santykius. Kurkime, atraskime savo kelią. Laimėkime visi.

Nova Lux management solutions konsultantai

 

Vilnius, Savanorių pr. 22
Mob. (652) 77 181
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

e-sprendimas: Lpromo.LT

Kaunas, Maironio g. 18
Mob.(685) 58 043
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą