Išmintingas ne tas, kuris išmano daug, o tas, kurio išmintis vertinga.
Eschilas
 
Gaukite naujienas

 

El.paštas
 
PERSONALO VADYBA SUNKIU FINANSINIU LAIKMEČIU Spausdinti El. paštas

Norime tikėti, jog šie patarimai šiandien Jūsų įmonei nėra aktualūs...

 Paprastai pablogėjus įmonės finansinei padėčiai, pašlyja ir personalo klausimai: sumažėjus užsakymams arba nutrūkus tiekimui išsibalansuoja nusistovėjusi rutina - darbuotojai pradeda nerimauti; prasidėjus kreditorių skambučiams ir vizitams, blogėja darbuotojų nuotaika, pasitikėjimas įmone ir lojalumas; pritrūkus apyvartinių lėšų ir neišmokėjus atlyginimų, krenta darbingumas, darbuotojai pradeda slapčia ar atvirai konfliktuoti su darbdaviais. Tai mažina bendrą įmonės rezultatą. Įmonės vadovas turi spręsti ne tik atsiskaitymo bei skolų grąžinimo klausimus, bet ir problemas, susijusias su darbuotojais. Tokiu būdu vis mažiau laiko lieka įmonės vystymui.
Čia pateikiama keletas patarimų, kaip elgtis su darbuotojais, esant nepalankiai įmonėje finansinei situacijai:
1. Įvertinkite darbuotojų reikalingumą ir atsiperkamumą.
Kiekvienas darbuotojas turi atnešti įmonei naudą, o ne būti našta. Jei reikia, perskirstykite darbus, įvertinkite, ar atliekamos funkcijos nesidubliuoja.

2. Priimkite ryžtingus sprendimus.
Jei darbo nėra ir greičiausiai nebus, įspėkite darbuotojus apie galimą atleidimą ir atleiskite juos. Geriau tai padaryti dabar, nei po pusės metų.

3. Peržiūrėkite darbuotojų darbo laiką, apmokėjimo sistemą.
Ar pilnai išnaudojate esamus pajėgumus? Ar nepermokate kažkuriam darbuotojui? Ar visos pareigybės yra būtinos?

4. Materialinė atsakomybė.
 Ar neprisidėjo prie Jūsų finansinių problemų materialinės atsakomybės nebuvimas? Gal galima ją sugriežtinti? Ar taupiai yra naudojami įmonės materialiniai resursai?

5. Pasakykite savo darbuotojams apie iškilusius finansinius sunkumus pats ir atvirai. Tegul geriau darbuotojai tai išgirsta iš Jūsų, nei iš kitų. Svarbu, kad ir Jūs ir darbuotojai žinotų realią padėtį, o ne gandus iš šalies. Svarbu, kad visas kolektyvas tikėtų, kad gali “išsikapstyti” iš finansinių problemų ir aktyviai to siektų.

6. Pateikite veiklos planą
Paaiškinkite darbuotojams, kaip ketinate įveikti finansinius sunkumus. Paskirkite su tuo susijusias konkrečias užduotis ir domėkitės, kaip sekasi jas atlikti.

7. Skatinkite darbuotojų iniciatyvą.
 Kartais eilinis darbuotojas gali pasiūlyti geriausią išeitį iš padėties. Paklauskite, kas darbuotojų manymu labiausiai kenkia įmonės finansiniams reikalams.

8. Būkite kantrus ir pakantus darbuotojams.
Išklausykite jų pretenzijas, nuraminkite juos, stenkitės jiems padėti, tačiau nežadėkite to, ko tikrai negalėsite ištesėti.

9. Leiskite darbuotojui rinktis.
Atvirai pasakykite, kokias alternatyvas galite pasiūlyti darbuotojui ir paklauskite, ką darbuotojas vertina palankiausiai.

10. Jei galite, išmokėkite atlyginimus, nors ir nepilnus, bet laiku.
Darbuotojui svarbus kiekvienas litas ir kiekviena diena. Jeigu galite išmokėti tik dalį atlyginimo, proporcingai sumažinkite visiems darbuotojams išmokamus atlyginimus- jei vieni darbuotojai bus privilegijuojami, o kiti diskriminuojami, kolektyve jausis priešiškumas.

11. Stenkitės kolektyve palaikyti gerą nuotaiką ir darbingumą.
Neleiskite darbe įsipliekti konfliktams ir intrigoms. Neleiskite plisti paskaloms ir blogai nuotaikai.

12. Skatinkite lojalumą.
Nusivylusiais darbuotojais gali greit pasinaudoti Jūsų kreditoriai ir konkurentai. Tokį darbuotoją nesunku pasivilioti pas save, „ištraukti“ iš jo konfidencialią informaciją.

13. Apsaugokite savo darbuotojus nuo kreditorių.
Kreditoriai žino, kad vienas greičiausių būdų susigrąžinti savo pinigus, įnešti sumaištį į darbo kolektyvą. Neleiskite kreditoriams sugriauti Jūsų kolektyvo.

14. Išlikite griežtas, bet teisingas.
 Neleiskite darbuotojams atsainiai žiūrėti į darbą tik dėl to, kad jam laiku neišmokamas atlyginimas. Drausmė ir atsakingas požiūris į darbą – būtina sąlyga „išbristi“ iš skolų.

15. Neperlenkite lazdos.
Nesistenkite įmonės būklės pagerinti pernelyg taupydamas tik darbuotojų sąskaita. Nusivylęs ir nepatenkintas kolektyvas nepadės įveikti sunkumų.

16. Apsivalykite.
 Jei matote, kad kolektyvas yra griaunamas iš vidaus arba darbuotojas pradėjo atsainiai žiūrėti į savo pareigas, įspėkite jį. Jei tai pasikartos, atleiskite nusižengusį darbuotoją.

17. Džiaukitės pasiektais rezultatais kartu su savo darbuotojais.
Leiskite jiems žinoti, kad įmonės būklė gerėja. Leiskite jiems pajusti, kad ir jie prisidėjo prie to.


Informacijos šaltinis: Aurimas Vengrys

 

Vilnius, Savanorių pr. 22
Mob. (652) 77 181
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

e-sprendimas: Lpromo.LT

Kaunas, Maironio g. 18
Mob.(685) 58 043
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą