Reklama - patikimiausia laikraščio dalis
Tomas Džefersonas
 
Gaukite naujienas

 

El.paštas
 
Pralenk konkurentus pasirinkdamas geriausius darbuotojus Spausdinti El. paštas

Pralenk konkurentus pasirinkdamas geriausius darbuotojus

Tikriausiai ne vienam teko susidurti su situacija, kada tenka ieškoti darbuotojų. Perėjus pradinius etapus, kol vykdoma kandidatų paieška, ateina laikas su jais susitikti. Atsižvelgiant į dabartines darbo rinkos sąlygas, akivaizdu, kad ne tik darbdavys renkasi sau darbuotoją, bet ir darbuotojas renkasi darbdavį. Tai tik patvirtina faktą , kad pokalbiui su kandidatais reikia ruoštis, kad kuo geriau pristatytumėte savo įmonę ir galėtumėte „prisikviesti“ geriausius darbuotojus.

Nenuvertinkite pokalbio su kandidatais
Darbuotojo atrankaTikriausiai nesuklysime sakydami, kad kiekvienam susitikimui su klientais ar partneriais atsakingai ruošiatės. Iš anksto apgalvojate pokalbio eigą, ką norite sužinoti ir perduoti pašnekovams. Lygiai taip pat reikia ruoštis ir pokalbiui su kandidatu.
Prieš pokalbį su kandidatu, apgalvokite, kaip pristatysite savo įmonę. Išskirkite įmonės veiklos prioritetus, pagalvokite, ką galėtumėte pasakyti apie artimiausius planus.
Atidžiai perskaitykite kandidato gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką. Pasižymėkite, kokios informacijos neradote kandidato CV, kad susitikę galėtumėte pasiteirauti.  Pokalbio širdis yra klausimai, kuriuos užduodate, ir atsakymai, kuriuos gaunate. Geriausius atsakymus gausite tada, kai užduosite tinkamus klausimus. Geriausia, jei klausimus susirašysite. Taip jų nepamiršite ir išlaikysite pokalbio struktūrą.
Susirašykite sąrašą svarbiausių įgūdžių bei asmeninių savybių, kurias kandidatas turėtų turėti, kad tinkamai atliktų savo darbą. Vadovaudamiesi šiuo sąrašu, sudarinėkite klausimus. Pokalbio metu dažnai nutinka, kad kandidato atsakymas į klausimą iškelia kitą klausimą. Neatsisakykite papildomų klausimų. Jie tik padeda geriau pažinti kandidatą.
Pasistenkite nekalbėti apie tokius dalykus, kaip socialinė padėtis, tautybė, religija ir pan. Ypatingą dėmesį vertėtų skirti kandidato darbo patirčiai, asmeninėms savybėms,  sugebėjimams bei ateities planams (Pvz. „Papasakokite, kokia yra Jūsų įprasta darbo diena įmonėje, kurioje dabar dirbate“, „Su kokiais sunkumais Jums tenka susidurti dirbant šį darbą ir kaip juos sprendžiate?“, „Kokių asmeninių savybių Jums reikia dirbant šį darbą?“ „Kokius 3 dalykus norėtumėte pasiimti iš savo įmonės į naująją darbo vietą?“, „Kokio darbo niekada nedirbtumėte?“, „Ką norėtumėte išmokti/sužinoti artimiausiu metu?“, „Kaip norėtumėte pakeisti savo gyvenimą?“, „Ką darote/darysite, kad to pasiektumėte?“, „Ką papasakotų Jūsų geriausias draugas apie Jus?“).
Prieš pradėdami pokalbį prisiminkite, kokios bus ieškomo darbuotojo pareigos, darbo funkcijos. Pagalvokite, ar tikrai galite papasakoti kandidatui, ką konkrečiai jis turėtų daryti, nuo ko pradėti ir ko siekti.
Sakykite tiesą apie įmonę ir siūlomą darbą. Potencialūs kandidatai turi žinoti, su kuo  susidurs ir kokių sunkumų gali tikėtis iš būsimo darbo.
Nepamirškite, kad kandidato sutikimas prasideda daug anksčiau nei prasideda judviejų pokalbis. Perspėkite biuro vadybininkę, kad laukiate kandidatų į pokalbį, kad ji nenustebtų pirmą kartą iš kandidato išgirdusi, jog įmonė ieško darbuotojų, ir kandidatas nepasijustų nelaukiamas. Pasitikite kandidatą gerai nusiteikęs, neskubėkite, ramiai pasisveikinkite ir pakvieskite į patalpą, kurioje vyks pokalbis.
Prieš pradėdamas pokalbį, nepamirškite prisistatyti – pasakykite bent jau savo vardą ir pareigas.
Išjunkite savo mobilųjį telefoną, nes skambučiai trikdys kandidatą, jis negalės susikaupti ir atsiskleisti. Jūsų pašnekovas daugiau ar mažiau jaudinsis, bet stenkitės to neakcentuoti. Jums nereikėtų parodyti savo nerimo, net jei tokį ir jaučiate. Sukurta gera pokalbio atmosfera Jums padės sudaryti gerą įspūdį apie įmonę ir gauti adekvačią informaciją apie kandidatą.
Pokalbį pradėkite pristatydami savo įmonę. Papasakokite, kokia jūsų veikla, kiek dirba žmonių, šiek tiek plačiau pristatykite sritį, kurioje tektų dirbti kandidatui. Būtinai pasakykite, dėl kokios priežasties ieškote darbuotojo.
Kad pokalbis sklandžiai tęstųsi ir galėtumėte pradėti užduoti rūpimus klausimus, paprašykite kandidato papasakoti apie savo dabartinį darbą.
Dabar jau galite klausinėti, tik nepaverskite pokalbio tardymu. Jūsų pagrindinis tikslas – kuo daugiau surinkti informacijos apie kandidatą. Padiskutuokite su kandidatu. Kuo daugiau sužinokite apie kandidato  požiūrį į darbą, kompetenciją, socialinius įgūdžius(pvz. „Kaip jūs pratęstumėte šią mintį: geras darbuotojas, tai...“, „Kokių žinių/įgūdžių turi turėti žmogus, dirbantis Jūsų darbą?“). Svarbiausia - pokalbio metu žymėkitės kandidato išsakytas mintis, reakcijas. Jokiu būdu nepieškite ir nerašykite gerai atpažįstamų ženklų, tokių kaip šypsenėlės, pliusai ir minusai ar pan. Visa tai darote tam, kad vėliau galėtumėte prisiminti kandidato išsakytas mintis ir įvertinti jo kandidatūrą.
Artėjant pokalbiui į pabaigą, palikite kandidatui galimybę paklausti jam rūpimų dalykų. Pateikti klausimai gali padėti perprasti jo mąstymą, suprasti, dėl ko kandidatas nerimauja. Kandidato klausimai Jums taip pat padės suprasti, kokios informacijos nepateikėte. Pasinaudokite tuo ir, kalbėdamas su kitais kandidatais, ją išdėstykite. Kad pokalbis neapsiribotų vien tik informacija apie darbą, pasidomėkite kandidato pomėgiais, laisvalaikiu. Taip ne tik sužinosite daugiau apie pašnekovo asmenybę, bet ir sumažinsite įtampą. Užbaigdami pokalbį užtikrinkite kandidatą, kad jis bet kada gali susisiekti su Jumis, jei jam/jai reikės papildomos informacijos. Susitarkite, kada bus priimtas sprendimas. Pasistenkite patys pranešti savo sprendimą, kad kandidatui nereiktų Jūsų ieškoti.
Po pokalbio skirkite šiek tiek laiko susikaupti, susisteminti, apibendrinti gautą informaciją ir įvertinti kandidatą. Išsamesnei analizei pasinaudokite pokalbio metu darytais užrašais.
Darbuotojų paieška ir atranka – sudėtingas procesas. Tad nepamirškite, jog nuoseklus jo etapų planavimas  ir vykdymas, padės Jums  pritraukti geriausius kandidatus. O geriausių darbuotojų pasirinkimas yra vienas svarbiausių veiksnių, siekiant efektyvaus organizacijos darbo.

Nova Lux management solutions konsultantai

 

Vilnius, Savanorių pr. 22
Mob. (652) 77 181
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

e-sprendimas: Lpromo.LT

Kaunas, Maironio g. 18
Mob.(685) 58 043
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą