Laukti džiaugsmo – taip pat džiaugsmas.
Lesingas

 
Gaukite naujienas

 

El.paštas
 
Visiems AČIŪ arba 10 nebrangių būdų, kaip paskatinti darbuotojus Spausdinti El. paštas

komanda2Tiesa "laimės nenusipirksi" tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nuvalkiota. Tais atvejais, kai turite pakelti komandos dvasią, o pinigų po krizės mažai belikę, pats laikas ją prisiminti. Kaip pradžiuginti darbuotojus be ypatingų išlaidų?

"Dėmesio darbuotojui ženklas, netgi jei jis Jums nieko nekainavo, kartais žmogui ir jo veiklai reiškia gerokai daugiau nei premija", - sako dr. Bob Nelson, konsultacinės kompanijos San Diege savininkas ir bestselerio "1001 būdas, kaip atsilyginti darbuotojams" (1001 Ways to Reward Employees), kurio tiražas kartojamas jau 51-ąją kartą, autorius. Be to, dr. Bob Nelson pažymi, kad "smulkiajame versle ribų nėra – jo neriboja 500 puslapių korporatyvinės politikos vadovas”.
Dr. Bob Nelson mano, kad nėra jokios blogybės tame, jog negali “užversti” darbuotojų pinigais. Ir tokias savo išvadas įrodo mokslinių tyrimų duomenis. Savo daktaro disertacijai jis apklausė 2400 darbuotojų iš 34 bendrovių. Paaiškėjo, kad nuo pinigų niekas neatsisakytų, tačiau be jų daugelis darbuotojų išreiškė poreikį bendrauti, didesnės nepriklausomybės ir galimybės dalyvauti procesuose/veikloje. Geraširdiškas patapšnojimas per petį – jau neblogai, tačiau galimybė diskutuoti ir asmeninės atsakomybės jausmas už rezultatą - dar geriau. "Kiekvienam darbuotojui turi būti suteikta galimybė pačiam nuspręsti, kaip geriausiai atlikti savo darbą ir duota laisvė naudotis įmonės resursais”, - sakė dr. Bob Nelson.
Pristatome dešimt efektyviausių skatinimo būdų, nereikalaujančių didelių išlaidų.

1. Padėkokite
Pradėkite nuo paties paprasčiausio – nuo žodžių. Kai kuriose mažose kompanijose vadovai tiesiog pasimeta galvodami, kaip jie galėtų atsidėkoti darbuotojui ir, galų gale, nepadaro nieko, - sako David Kein, kompanijos Success Factors marketingo direktorius. Ne bėda, jei neturite galimybės paskatinti pinigais – paprastas dėkingumas taip pat daug reiškia.

2. Būkite dėmesingas
Padėka yra maloni, tačiau vadovybės dėmesys ir jausmas, jog prisidėta prie įmonės sėkmės, yra  dvigubai malonus. Raskite laiko (o galbūt kaip tik šią savaitę?) susitikti su svarbiausiais darbuotojais, ypač su tais, kuriuos planuojate paaukštinti. Bendrais bruožais aptarkite, kas vyksta įmonėje - nuo naujų klientų iki ilgalaikių tikslų. Pabandykite pajusti, kaip kiekvienas gali prisidėti prie plėtros planų įgyvendinimo.

3. Pagalvokite apie šeimyninį darbuotojo gyvenimą
Kompanijos renginiai niekada neleis atsipalaiduoti taip, kaip laikas, praleistas su šeima. Pasak žmogiškųjų išteklių valdymo ekspertų, planuojami kompanijos renginiai darbuotojams dažnai atrodo kaip našta, o ne apdovanojimas. Apie ką iš tiesų svajoja darbuotojai – tai lankstesnis darbo grafikas, leidžiantis sutvarkyti ir šeimos reikalus. Keturių dienų darbo savaitė vis labiau populiarėja. Leiskite savo darbuotojams vieną dieną per savaitę dirbti namuose: sutaupytas benzinas kelionei bus papildomas bonusas.

4. Investuokite į ateitį
Mokymosi ir profesinio tobulėjimo galimybė tonizuoja. Panagrinėkite mokymosi programas ir kvalifikacijos kėlimo kursus, kurie galėtų būti įdomūs Jūsų darbuotojams, ir apmokėkite už mokymąsi - pilnai arba bent jau iš dalies.

5. Nustebinkite!
Vieno darbuotojo paskatinimas nedidelėje įmonėje gali turėti didžiulį poveikį. Paimkime, pavyzdžiui, Sari Gabay-Rafiy ir Anne Marie Bowler, dvi teisininkes, kurios prieš dvejus metus atsisakė darbo didelėje bendrovėje ir pradėjo savo privačią praktiką Manhattane. Pastebėjusios, kad jų padėjėja tamp avis liūdnesnė, partnerės nusprendė, jog atėjo laikas pokyčiams – padėjėjai padovanojo kvietimą į grožio saloną. Padėjėja grįžo į darbą su įspūdinga šukuosena ir didžiule šypsena veide. Kokteiliai ir vakarienė kartu po darbo pakėlė nuotaiką ne tik vakaro herojai. "Mes negalime mokėti savo darbuotojams tūkstantinių premijų, bet visada galima padaryti kažką, kad ir smulkmeną”, - sako Sara.

6. Suteikite galimybę parodyti iniciatyvą
Filadelfijos bendrovė Arbill bando pasinaudoti tokia rekomendacija. Norėdami pakelti darbuotojų dvasią, jiems deleguoja daugiau atsakomybės. "Mes sukūrėme darbuotojų, kurie patys yra atsakingi už smulkius užsakymus, pavyzdžiui, mugėse, mažose parduotuvėse ir t.t., būrelius", - sako generalinė direktorė Julie Copeland. Papildoma atsakomybė - tai ne tik skatinimo būdas. "Stebėdami, kaip būrelių nariai tvarkosi, mes formuojame “atsarginių suolelį”, - aiškina Copeland.

7. Skatinkite individualius pasiekimus nedelsiant
Dr. Bob Nelson nuomone, materialinis skatinimas veiksmingiausias tuomet, kai jis realizuojamas nedelsiant. "Paskirkite vieną ar du darbo užmokesčio fondo procentus geriausio darbuotojo apdovanojimui, - pataria jis. – Šie bonusai yra puiki motyvacija, jei jie sumokami kaip galima greičiau”. Jei su pinigais įmonėje sunki padėtis, skatinimo funkciją gali atlikti kortelė benzinui, elektronikos parduotuvės dovanų kuponas ir pan..

8. Įtraukite darbuotojus į sprendimų priėmimą
Senoji geroji dėžutė pasiūlymams veikia puikiai, tik įsitikinkite, kad padėkojote kiekvienam entuziastui už racionalius pasiūlymus, net jeigu jo idėja Jūsų ir neįkvėpė.

9. Naudokite komandinį požiūrį
Pagyrimai malonūs ne tik iš vadovo pusės. Čikagos kompanija Eved direktorė Talia Mashiach, suteikė savo 27 darbuotojams galimybę pažymėti savo kolegų pasiekimus. "Kiekvieną ketvirtį darbuotojas, surinkęs daugiausia kolegų įvertinimo žvaidždučių, yra kviečiamas pietums su vadovais", - sako ji.

10. Esmė – linksmumas, įdomumas, o ne brangumas
Maisto bendrovės KT's Kitchen direktorė Katy Taggares norėjo padėkoti savo darbuotojams, kuriems dažnai tekdavo pasilikti darbe po darbo valandų - bendrovė gavo naują kelių milijonų dolerių vertės kontraktą. Pakartoti pernai organizuotą kruizą su nemokamu baru, kainavusį penkiaženklę sumą, šįkart nebuvo pinigų ir Katy nusprendė vakarui išnuomoti kartingus. "Mes subūrėme vaikinus iš techninio skyriaus, gamybos ir kokybės kontrolės skyrių darbuotojus”, - sako ji. – “Gavosi puikus team building, nes paprastai šių skyrių darbuotojai tarpusavyje beveik nebendrauja”. Po lenktynių ji įteikė 10 dolerių vertės prizus. "Iš šalies galėjo atrodyti, kad buvo dalijami "Oskarai" - visi buvo sužavėti".

Jane Applegate
"Forbes"


 

 

Vilnius, Savanorių pr. 22
Mob. (652) 77 181
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

e-sprendimas: Lpromo.LT

Kaunas, Maironio g. 18
Mob.(685) 58 043
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą